До 150 річниці з Дня народження Магатми Ґанді
Дискусія: «Назустріч Ґанді – культура ненасильства»
Щорічний захід Східно-Європейського Інституту Розвитку з нагоди Міжнародного дня ненасильства, та Тижня миру та ненасильства у партнерстві з Літературно-меморіальним музеєм-квартирою Павла Григоровича Тичини
Східно-Європейський Інститут Розвитку (СЄІР) в Україні з 2007 року проводить акцію «Око за око робить усіх сліпими» з нагоди Міжнародного дня ненасильства (2 жовтня) – день народження Магатми Ґанді, та проводить Тиждень миру та ненасильства з нагоди Дня народження Вацлава Гавела (5 жовтня) та Джона Леннона (9 жовтня).
Цього року 2 жовтня 2019 року о 17.00 в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Григоровича Тичини відбудеться дискусія на тему «Назустріч Ґанді: культура ненасильства» за участю провідних науковців, молодіжних лідерів та громадських діячів.
Історія цього дня та тижня
Роль Магатми Ґанді у веденні ненасильницького спротиву за визволення Індії отримав велике визнання в світі. З 1947 р., щорічно цей день є святковим і вихідним в Індії. Через багато років, 15 червня 2007 р., Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо відзначення 2 жовтня – дня народження Магатми Ґанді як міжнародного дня ненасильства. У резолюції підтверджується «універсальна значимість принципу ненасильства», а також «бажання затвердити культуру світу, терпимості, розуміння та ненасильства». Вперше цей день відзначався 2007 р. в світі. В Україні, 2 жовтня 2007 р., СЄІР, започаткував акцію «Око за око робить усіх сліпими», присвячений 1-ому Міжнародному дню ненасильства. З того часу щороку
відбуваються різні заходи. З 2013 р. СЄІР відзначає цей тиждень, враховуючи дні народження Вацлава Гавела 5 жовтня та Джона Леннона 9 жовтня.
Що очікується цього року?
Цього року СЄІР уперше проводить заходи у Львові, у партнертстві з Українським католицьким університетом 9 жовтня запланована круглий стіл про важливість ідей Ґанді і ненасильства сьогодні. «Чи варті уваги ідеї Ґанді? Де місце гуманізму посеред жорстких викликів сучасного світу, в умовах гібридної війни проти України, епохи пост-правди, згортання демократії, поглиблення глобальної екологічної кризи? Яка потреба ідей ненасильства сьогодні у пост-тоталітарних країнах? Пам’ятаємо внесок діячів з інших країн світу – Вацлава Гавела та Джона Ленона, дні народження яких теж святкуються 5 та 9 жовтня. Чи такі вічні ідеї гуманізму та ненасильства потребують «ре-брендінг»? Усі ці питання варто обговорювати.», підкреслила голова правління Східно-Європейського Інституту Розвитку Мрідула Гош.
Літературно-меморіальний музей Павла Григоровича Тичини цього року є ключовим партнером для заходів, присвячених 150 річниці з Дня народження Магатми Ґанді.
Запланована фотовиставка відкриється 4 листопада 2019 року.
Долучається до дискусії послідовник філософії та концепції ненасильства Магатми Ґанді Дзюнсей Терасава, буддійський монах Ордена Ніппондзан Меходзи. Його вчитель особисто знав Магатму Ґанді. До 1975 року він провів шість років в Індії, інтенсивно вивчаючи та практикуючи вчення Будди, а також беручи участь у
Ґандійському русі та русі соціальних реформ, покликаних подолати кастові та суспільні протиріччя. У 1988 році як Посол Миру він прибув на третю Спеціальну Сесію ООН щодо Роззброєння в Нью-Йорку, несучи із собою священний прах Будди з храму Тоседай в Японії. По дорозі Терасава передав частину священного праху Президенту колишнього СРСР Михайлу Горбачову у Кремлі під час московського саміту Рейган-Горбачов. У 1991 році Терасава став ініціатором Табору Миру на кордоні з Іраком та Саудівською Аравією у намірі запобігти війні в Перській затоці. У 1998-1999 рр. зусиллями всієї буддійської спільноти його учнів з Росії та України був проведений Широкий Марш Миру Євразією під назвою «У Нове Століття без Війн та
Насилля». Після Майдану 2014 року, він двічі здійснив турне по Україні і постійно у міжнародних форумах засуджує дії Росії.
Запрошуємо до дискусії. У суперечках народжується істина, і Магатма сказав:
«Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися.»
ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира П.Г.Тичини
ДАТА і ЧАС: 02.10.2019 р. о 17.00
ВАРТІСТЬ: 15 грн.
Деталі за телефоном 234-43-27 або писати tychynafm@gmail.com