Фізична безбарєрність

Наш музей дружній до потреб та запитів всіх категорій відвідувачів.

Сходовий майданчик до музею обладнаний пандусом, який дозволяє особам з обмеженими можливостями безперешкодно відвідувати заходи.

Наші співробітники готові допомогти кожному задовольнити свої культурні потреби, незалежно від віку та фізичних можливостей.

Наразі ми активно працюємо над розширенням можливостей для інклюзивного доступу.

Інформаційна безбар’єрність

Наш музей невпинно працює над забезпеченням якісного доступу всіх категорій населення до актуальних новин культурного життя. На YouTube-каналі та сторінці в TikTok, а також в соцмережах Instagram, Facebook ви можете знайти цікавий та пізнавальний освітній контент. Наш веб-сайт регулярно оновлюється. Наразі в проєкті впровадження функції регулювання розміру тексту для людей з проблемами зору.

Цифрова безбарєрність

В музеї є точки доступу до швидкісного інтернету. Відвідувачі за потреби можуть отримати доступ до мережі.

Кожен може ознайомитися з експозицією меморіальної квартири у форматі 3D-туру, яким можна скористатися з будь-якої локації, маючи доступ до інтернету.

Суспільна та громадянська безбарєрність

Можливість для кожного бути частинкою соціуму, незалежно від свого віку, статі та фізичних можливостей, є основою повноцінного життя. Це головна мета в забезпеченні суспільної та громадянської безбар’єрності.  Наш музей є одним із осередків культурного життя міста. Тому кожний відвідувач може завітати на пізнавальні культурні заходи: літературні вечори,  лекції-диспути, тематичні екскурсії, концерти, виставки картин та дитячі проекти. Такі зустрічі допоможуть вам познайомитися з цікавими людьми й розширитиколо спілкування.

Дізнатися про актуальні заходи в нашому музеї можна тут.

 

Освітня безбар’єрність

Наші оглядові, тематичні та авторські екскурсії легко адаптовуються під потреби наших відвідувачів. Доступний для сприйняття стиль екскурсій добирається з урахуванням вікових особливостей наших відвідувачів.

Офіційні канали зв’язку музею мають безліч освітнього контенту. Кожен охочий, завітавши на наш сайт і сторінки у соцмережах може знайти для себе багато цікавого.

Економічна безбар’єрність

Безкоштовно (крім екскурсійного обслуговування) муніципальні музеї Києва зможуть відвідувати: 

1. особи з інвалідністю І групи;
2. ветерани війни (учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни);
3. особи, які отримали статус постраждалих учасників Революції Гідності.
4. військовослужбовці строкової служби та які були призвані на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією;

5. особи, звільнені з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби;
6. батьки військовослужбовця, який загинув (помер) або пропав безвісти під час проходження військової служби;
7. члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
8. реабілітовані особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами;
9. особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та П категорії;
10. діти-сироти;
11. діти, позбавлені батьківського піклування;
12. діти дошкільного віку;
13. працівники музеїв та закладів музейного типу;
14. здобувачі вищої освіти відповідного фахового напрямку.

Нормативна база, документи

  1. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 366-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року»
  2. Указ Президента України “Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні”  https://www.president.gov.ua/documents/5332020-35809 
  3. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання»https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1324-18#Text 
  4. Конвенція ООН про права осіб з інвалідністюhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_g71#Text 
  5. Розпорядження Кабінету Міністрів «Про затвердження складу міжвідомчої робочої групи з питань розроблення проекту Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні»https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-skladu-mizhvido-a134r 
  6. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009—2015 роки «Безбар’єрна Україна»https://www.kmu.gov.ua/npas/232167617
  7. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/962-2020-%D0%BF#Text 

Новини

[Триває наповнення…]

Сервіси

  • Онлайн-лекторії
  • Інтерактивні програми з адаптацією під категорію вразливості.
  • Оглядові екскурсії з адаптацією під потреби аудиторії.

Результати моніторингів

Додаток 1 Моніторинг