21 березня 2024 року – минає 140 років з дня народження Олексія Олексійовича Шовкуненка. Це тонкий колорист, сміливий новатор, талановитий педагог, майстер, який досконало володів технікою акварельного та олійного живопису, пастелі та гуаші.
Виставковий проєкт “Зміст і колір – неподільність. Перед картинами Олексія Шовкуненка” презентує роботи великого українського майстра акварелі Олексія Олексійовича Шовкуненка з меморіальної колекції Павла Григоровича Тичини.
Колекція є унікальною, оскільки вона широко репрезентує багатогранність творчості Олексія Шовкуненка: від натюрмортів та портретів до пейзажів, від пастелі та олії до акварелі. Загалом це більше 40 робіт різних років, сформованих в єдину “подаровану колекцію”.
Тож як сформувалася ця колекція? Що взагалі поєднує Павла Тичину та Олексія Шовкуненка? А відповідь проста. Міцна дружба з першої зустрічі, яка розпочалася у далекому 1936 р., коли обидва опинилися в Києві. В подальшому двоє митців товаришували родинами, разом відпочивали та ділилися творчими здобутками. При кожній нагоді Олексій Олексійович дарував приятелеві Павлу Тичині свої роботи. Олексій Шовкуненко натомість був одним із перших слухачів його нових поезій.
Представлені роботи для проєкту доповнюють архівні фото та спогади сучасників Олексія Олексійовича Шовкуненка.
Урочисте відкриття відбудеться 12 березня о 17:00 – вхід вільний.
Виставка відкрита для відвідування щодня з 09 по 31 березня 2024 року з 10:00 до 17:00.
Вартість: 50 грн.
ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира П. Г. Тичини
Телефон для довідок: (044)234-43-27 або писати tychynafm@gmail.com