Незламна, вільна, сильна… Це Жінка, яку ніхто не зможе зламати чи підкорити. Вона витримає біль, смуток, руйнування, її сила полягає у любові, яку вона несе, де б не була, які б випробування не випадали на її долю…
Саме про це нам розповідає своїми роботами художниця Альона Ковалеренко, яка народилась у 1985 році в Херсоні, вчилась в Херсонському технічному університеті на кафедрі Дизайн. З 2010 жила в Києві протягом трьох років. В 2014 році переїхала жити в Париж, де займалась в майстерні Academie de Porte Royal живописом та малюнком, яку заснував видатний художник Франції Жан Максим Реланг, який в свій час робив виставку в Києві. Також Альона займалась у знаменитій майстерні Académie de la Grande-Chaumière, яка славиться довгим списком видатних художників різних країн та часів. Брала участь в міжнародній виставці Salon d’automne у 2016 та 2022 році та у 2015 Art en capital у Великому палаці в Парижі. Її картини знаходяться у приватних колекціях Франції, Кіпру, Лівану та України.
Виставка ” Війною втомлена, але не зломлена” – це точка зустрічі образотворчого мистецтва та мистецтва поезії. Вірші, написані українською поетесою Інною Архіповою, яка теж з Херсона, це творчий тандем, де візуальна мова зливається з мовою поезії та утворює симбіоз маленького оповідання. Картини пишуться, тому їх потрібно читати, в картині та малюнку закладено зміст, який кожен споглядач розшифрує для себе, згідно свого почуття та фантазії, до деяких картин написані вірші, вони допомагають відтворити повну картину змісту, яку автор хотів відобразити. На виставці представлені дві окремі частини: кольорова та чорно-біла, які на перший погляд здаються дуже різними, але їх об’єднує спільний біль та крик душі.
Кольорова частина – це картини олією на полотні, де героїнею є Жінка, іноді втомлена, але сильна та незламна…Картини несуть спогади з дитинства та образи українського козака та відгукуються подіями, які відбуваються зараз в Україні.
Чорно-біла частина виставки – це монотипія та діатипія, тут багато болю та горя, які обрушились на Україну, вибухи, скрізь вибухи, які принесли в Україну стільки страждань та сліз.
Роботи художниці є метаморфозою, де приховується алегоричний сенс через емоції, які відображають біль але є і любов, життєва сила з відтінком сарказму, сум та незламність.
Всі роботи були створені в Парижі та привезені в Київ тимчасово, спеціально для експонування в Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г. Тичини.
Вхід на відкриття 24.06. з 17:00 до 18:00 – безкоштовний.
Виставка відкрита для відвідування щодня з 25 червня по 28 серпня 2023 року з 10:00 до 17:00.
Телефон для довідок: (044)234-43-27 або писати tychynafm@gmail.com