Наукові зустрічі. Музей: говоримо про головне.

 

Восени 2020 року Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г.Тичини в м. Києві та кафедра теорії та історії мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури організували онлайн-проект Наукові зустрічі. Музей: говоримо про головне.

2020 рік вніс величезні зміни до культурної та освітньої роботи в цілому світі. Не винятком стала і наша співпраця з Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, ми перейшли в онлайн формат.

Необхідною складовою навчального процесу є спілкування студентів з спеціалістами-практиками. Навіть найкорисніші теоретичні знання на практиці набувають різних відтінків. Часто випускник неготовий до зустрічі з ними. Музей: говоримо про головне – реальний досвід, нюанси, лайфхаки. Все це – предмет наукових зустрічей.

 

Бесіда перша: “Комплектування музейних зібрань, або Звідки музей бере свої скарби”. Основа будь-якого музею – його колекція. Наукове осмислення, шляхи пошуку, відбір профільних предметів – все те, що називається “концепція комплектування” та її особливості в ЛММК П.Г.Тичини в м. Києві – тема, котру висвітлює директорка музею поета Євгенія Слизюк.

 

Бесіда друга: “Мистецтво виставки”. Виставка – це багатогранний процес, що поєднує в собі і творче начало, і кропітку наукову працю, і точні операції обліку музейних предметів та, без сумнівів, експозиційні прийоми. Досвідом організації та проведення виставок у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П. Г. Тичини в м. Києві ділиться головний зберігач фондів Сергій Прудивус.

 

Бесіда третя: “Практика спостереження за зміною стану збереження музейних предметів живопису та ведення відповідної документації”. Музейна справа – це, насамперед, збереження. Цей процес не обходиться без кваліфікованих рук реставраторів, котрі надають  предметам друге життя. З тонкощами збереження музейних предметів знайомить аспірант кафедри теорії та історії мистецтва НАОМА Агнета Шашкова.

Бесіда четверта: “Таємниці реклами”. Реклама необхідна для кожного продукту та послуги. Для нас ще не зовсім звично зустрічати рекламу у культурі, але вона є і активно розвивається. Музеї у своїй роботі використовують зовнішню, внутрішню та інтернет рекламу. Про те, що кожна наша публікація може бути рекламою ви дізнаєтесь у цьому відео.

 

Бесіда п’ята “Гості в музеї, або Методика підготовки та проведення екскурсій”. Неможливо уявити музей без екскурсовода. Для багатьох відвідувачів стало доброю традицією замовляти екскурсію залами музею, але не завжди вони залишаються задоволені отриманими послугами. Екскурсія – це ціле мистецтво. Потрібно бути артистичним, мати гарний поставлений голос та чітку вимову, відмінно володіти матеріалом. Всьому цьому треба навчатися та постійно вдосконалюватись. Про секрети екскурсійної роботи розповідали співробітники чотирьох музеїв різних профілів.  Таємницями своєї професії ділилися:  директор  Літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини в м. Києві Євгенія Слизюк (співавтор проекту), Юлія Ядощук та Табакова Юлія – провідні екскурсоводи відділу Софійський музей Національний заповідник «Софія Київська», Ірина Абрамова – завідувач сектору Музей “Будинок Митрополита”  відділу “Софійський музей”, а також  Наталя Тимошенко – старший науковий співробітник Музею Івана Гончара.

 

Бесіда шоста “Облік та збереження музейних предметів”. Облік – це основа основ у музеєзнавстві, саме тому кожний співробітник музею має володіти знаннями про фондово-облікову документацію, прийом нових надходжень. Основні положення нормативних  актів, що регулюють цей  процес  – предмет  чергової зустрічі  в  рамках проекту “Музей. Говоримо  про  головне”.

 

Освітній проект Наукові зустрічі. Музей: говоримо про головне сприяв розширенню співпраці між музеєм та кафедрою теорії та історії мистецтв НАОМА.

Оставьте первый комментарий

Оставить отзыв

Ваш e-mail (не публикуется).


*