Музей зачинено!

Шановні відвідувачі!
З технічних причин тимчасово музей буде зачинено для відвідувачів.
Будемо раді спілкуванню з Вами у фейсбуці. Читайте та коментуйте нові дописи жовтня.

3 Comments on Музей зачинено!

  1. Літературно-меморіальний музей-квартира П. Г. Тичини — музей українського поета Павла Тичини, заснований у Києві 1979 року, відкритий для відвідувачів 27 січня 1980 року

  2. Експозиція музею розміщена у п’яти кімнатах меморіальної квартири П. Г. Тичини. В її основу покладено ансамблевий принцип, що дозволило зберегти максимальну автентичність розміщення предметів в інтер’єрах та зберегти «присутність» поета. В робочому кабінеті — офіційні приймальні поета зберігаються книги, музичні інструменти, художня колекція (твори Олексія Олексійовича Шовкуненка, Миколи Петровича Глущенка, Василя Іліічя Касіяна, М. Дерегуса, О. Кульчицької, Ю. Михайліва та ін.). Тут експонується кларнет — профільний музичний інструмент, на якому П. Тичина грав у роки навчання в Чернігівській семінарії. Цей музичний інструмент став знаковим у творчості митця — перша збірка поезії П. Тичини, видана у 1918 (фактично у 1919 р.), носила назву «Сонячні кларнети», а сам стиль ранньої поезії Тичини літературознавці характеризують спеціальним терміном — «кларнетизм». У квартирі відвідувачі можуть відкрити для себе Тичину — художника. Тут представлено 12 малюнків поета, в тому числі автопортрет, виконані в різні періоди життя. Інтер’єри прикрашають родинні фото та значна кількість творів народного декоративно-образотворчого мистецтва: килими, кераміка, вишивка, предмети з дерева, прикрашені різьбою. В експозиції також відображено побут української творчої інтелігенції середини ХХ століття. Серед меморіальних речей збережено характерні для епохи посуд, техніку, умеблювання, а також ексклюзивні статусні речі, подарунки колег з різних країн світу.

  3. Відтак концепція музею-квартири Павла Тичини від самого початку і впродовж усіх років його діяльності є утвердженням права на існування самобутності й креативності у музейній галузі. Особливістю музею є його не відтворена, а збережена атмосфера життя, побуту, наукових та мистецьких зацікавлень і уподобань господаря квартири видатного поета ХХ століття Павла Тичини.

Оставить отзыв

Ваш e-mail (не публикуется).


*