Експозиція музею розміщена в п'яти кімнатах квартири №3, де й проживав поет. В її основу покладено ансамблевий принцип, що дозволило зберегти максимальну автентичність розміщення предметів в інтер'єрах і створити ефект “присутності господаря”.

Робочий кабінет Павла Григоровича Тичини

   У робочому кабінеті – офіційній приймальні поета – зберігаються книги, музичні інструменти, художня колекція (твори народних художників Олексія Шовкуненка, Миколи Глущенка, Василя Касіяна, Олени Кульчицької та ін.). Тут експонуються музичні інструменти, зокрема рояль, бандура та кларнет – профільний музичний інструмент,  на якому П. Тичина грав у роки навчання в Чернігівській семінарії.

   У квартирі відвідувачі можуть відкрити для себе також Тичину-художника. Тут представлено 12 малюнків поета, виконані в різні періоди життя, в тому числі автопортрет (експонується в робочому кабінеті).

   Інтер'єри прикрашають родинні фото та значна кількість творів народного декоративно-образотворчого мистецтва: килими, кераміка, вишивка, предмети з дерева, прикрашені різьбою.

Кімната Катерини Кузьмівни Папарук

   Єдина кімната, в котрій меморіальність дещо змінена. Теща Павла Григоровича, виходець з київської інтелігенції, завжди з розумінням і повагою ставилася до творчості свого зятя.

   У невеличкій кімнатці з вікном, що виходить на будинок колишньої Центральної Ради, серед книг Павла Григоровича зберігається література про кухню, косметику, що належали господиням. Відвідувачів зустрічаю проникливий замислений погляд з портрету авторства Таїсії Жаспар.

Спальня господарів

   Тихим родинним затишком оповита спальня. Велике дзеркало, що розташоване в одному з кутів, пам'ятає творчі ранки поета та його дружини, паркет – стомлені кроки, а ліжко – політ снів. Шафи відкривають таємницю гардеробу митця, серед якого шістдесят краваток та національний  одяг  східних народів – подарунки колег.

   Саме в спальні, особистому сімейному просторі, скромно займає місце творчий доробок Павла Тичини: авторські примірники прижиттєвих публікацій, збірок, перекладів, публіцистики, розміщених у двох книжкових шафах.

Меморіальна бібліотека П. Тичини

   Меморіальна бібліотека Павла Григоровича налічує 21 101 предмет друкованої продукції, більшість з яких – книги. 

   До зібрання входять стародруки, підбір української, європейської, східної класики в оригіналах і перекладах, роботи з історії та літературознавства, величезна кількість довідкової літератури.

   Окремої уваги заслуговують майже три тисячі книг з дарчими написами, адресовані поету, що свідчить про величезне коло інтересів та спілкування Павла Тичини.

Вітальня

   В експозиції також відображено побут української творчої інтелігенції середини ХХ століття. У вітальні серед меморіальних речей експонуються характерні для епохи посуд, техніка, умеблювання, а також ексклюзивні статусні речі, подарунки колег із різних країн світу.